Takip Edin

İnternet

YouTube, indirmeleri cihazlar arasında senkronize etmeyi test ediyor

Yayınlanma tarihi

-

YouTube’un en popüler premium özelliklerinden biri, nerdeyse tüm videoları yerel oynatma için cihazınıza indirmenize olanak tanıması. Gelen bilgilere göre, geliştiriciler, indirmeleri farklı cihazlar, örneğini bir akıllı telefon ve bir tablet arasında senkronize etme seçeneği sağlayarak bu aracın yeteneklerini genişletmeyi planlıyor.

Yukarıda bahsedilen senkronizasyon özelliğinin bir süredir Android için YouTube mobil uygulamasının bazı kullanıcıları tarafından kullanılabilir olduğunu, ancak şu an için kullanılamadığını ya da az sayıda test katılımcısının kullanımına açık. Mevcut verilere göre, uygulama ayarları menüsünde indirme senkronizasyonunu etkisizleştirmenize ve bunun için hangi cihazın kullanılması gerektiğini belirlemenize izin veren yeni bir seçenek belirir.

Bunun, YouTube’daki yükleme senkronizasyon işlevinin muhtemel görünümüne ilişkin verilerin ilk defa ortaya çıkması olmadığı unutulmamalıdır. 2018’de, uzmanlar uygulama kodunu inceledi ve içinde bu araca referanslar buldu. O zamandan beri, yaklaşık iki yıl geçti ve belki de geliştiriciler sonunda bu özelliği eksiksiz olarak uygulamaya hazır.

Açıkçası, indirme senkronizasyonu için öncelikle Android akıllı telefonları ve tabletleri amaçlanıyor. Bununla beraber, Android tablet pazarının düşük olması nedeniyle bu özelliğin erken dönemde popüler hale gelmesi düşünülmüyor.