Takip Edin

Bilgisayar

Yeni nesil iPad Pro ve MacBook Pro’nun tanıtım tarihi ortaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Apple’ın yeni M1 Mac’leri performansları ve pilleri sebebiyle çok beğeniliyor. Bu yalnızca bir başlangıç ​​olduğundan, bu işlemcinin kullanıldığı cihazların artması bekleniyor. Bunun dışında Apple, önümüzdeki iPad Pro ve MacBook serisinde kullanacağı mini-LED ekran teknolojisine yoğun bir biçimde yatırım yapıyor gibi görünüyor. Yeni bir rapora göre Apple, 2021’in ilk yarısında mini LED ekran teknolojisine sahip yeni iPad Pro ve M1 MacBook Pro modellerini piyasaya sürecek.

iPad Pro

DigiTimes’ın yeni raporu , mini-LED ekran arka aydınlatma teknolojisi ve 2021’in ilk yarısında, nasıl göreceğine ilişkin görüşleri paylaşıyor. Kaynak, Apple’ın bundan faydalanacak tedarik zinciri ortaklarından birkaçını belirtiyor. Raporda, Apple’ın iPad Pro’yu 2021’in ilk çeyreğinde mini LED ekranla piyasaya süreceği ve mini LED’li MacBook Pro modellerinin ikinci çeyrekte seri üretime gireceği belirtiliyor.

Bununla birlikte, çok sayıda Tayvan merkezli üretici, dikkat çekmek için sektörde “önleyici bir varlık” yaratıyor. Raporda şunlar yazıyor:

LED çip satıcısı Epistar, test ve sınıflandırma uzmanı FitTech, SMT servis sağlayıcısı Tayvan Yüzey Montaj Teknolojisi, arka ışık panosu tedarikçisi Zhen Ding Technology, soğutma çözümü sağlayıcısı Auras Technology ve proses ekipmanı üreticisi All Ring Technology dahil olmak üzere, Apple’ın Tayvan’daki tedarikçileri kazanmaya hazır. Kaynaklar, Foxconn Technology ve Compal Electronics’in miniLED ‌iPad Pro‌ aygıtları için montaj siparişlerini paylaşacağını ve M1 yonga setlerini benimseyen MacBook Pro ürünlerinin çoğu zaman Quanta Computer ve kısmen Foxconn tarafından üretileceğini sürdürdü.

Ayrıca TSMC, iPad Pro ve M1 MacBook Pro modelleri için tüm 5nm yongalar için sipariş topladığı için bu anahtardan yararlanmaya devam edecek. DigiTimes, TSMC’nin 2021’de iPhone satışları da oldukça güçlü olduğu için gelirde yeni zirvelere ulaşacağını söylüyor.