Takip Edin

Bilgisayar

Yeni MacBook Air tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Apple bugün yaptığı etkinlikte yeni model MacBook Air modelini tanıttı. Tasarım olarak MacBook Pro’ya benzeyen yeni bilgisayarın en dikkat çeken yeniliği retina ekran oldu.

Tasarımda, bir önceki modele göre %17 daha az yer kaplayan cihaz, 15,6mm kalınlığında ve 1,2kg ağırlığına sahip. 3. nesil klavye ile beraber, arka aydınlatmaya sahipken, Track Pad’in boyutu %20 daha artmış.

MacBook Air’de 13,3inç boyutunda 2560×1600 çözünürlüğüne sahip, toplamda 4 milyon piksel görüntü kalitesine sahip ekran bulunuyor. FaceTime HD kamera, Touch ID özelliği için parmak izi okuyucu, Force Track Pad ve inceltilmiş tasarım ile gelen yeni MacBook Air yenilikçi yapısıyla dikkat çekiyor. Hey Siri desteği ve Apple T2 güvenlik sistemi de önemli yeniliklerin başında geliyor.

Intel’in 8. nesil Core I5 işlemcisinden gücünü alacak cihazda, 16GB’a kadar  RAM ve 1,5TB’a kadar SSD desteği  bulunuyor.  Ayrıca 13 saatte kadar pil ömrü vaat eden MacBook  Airgünlük kullanımda 1 günü rahatlıkla çıkarabiliyor.

MacBook Air’de 2 adet Thunderbolt 3 ve 1 adet 3,5 mm jack giriş bulunuyor. Ses çıkışı konusunda da ciddi iyileştirilmeler gidilen cihazda stereo hoparlörler sayesinde, %25 daha yüksek ses çıkıyor.

Yeni MacBook Air’in 8GB RAM ve 128GB SSD’ye sahip modeli ABD’de 1199 dolar fiyatla satılacak. Ülkemiz fiyatı henüz bilinmese de vergilerle beraber yaklaşık 13.000 TL olacağı tahmin ediliyor.