Takip Edin

Bilgisayar

Yeni Mac Pro tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

WWDC 2019 etkinliğine, uzun zamandır yenilenmeyen Apple’ın masaüstü bilgisayarı Mac Pro’nun yeni modeli ve yeni monitörü Pro Display XDR tanıtıldı. Oldukça ilginç bir tasarıma sahip Mac Pro, tamamen profesyoneller için geliştirilmiş.

Yeni Mac Pro tanıtıldı

Oldukça güçlü bir yapıda olan Mac Pro’nun kalbinde 28 çekirdekli Intel Xeon işlemciye sahip olabiliyor. Ayrıca 1,5 TB RAM kapasitesine kadar desteği bulunan bu cihazda grafik kartı olarak PCI bağlantısı ile AMD Radeon Pro Vega II bulunuyor. Cihazın üzerinde 2 adet Thunderbolt3, 2 adet USB, 3,5mm jack ve 10Gbps hızında çalışan çift ethernet çıkışı bulunuyor. Mac Pro’da 1.4 kW değerinde güç kaynağı bulunuyor. Tüm bu bileşenleriyse dakikada 300 metreküp hava çeken soğutma sistemi yüksek ısıdan koruyor.

Yeni Mac Pro tanıtıldı

Pro Display XDR, olağanüstü P3 genişlik ve 10 bit renk, 1.600 nit değerinde büyüleyici bir parlaklık, inanılması güç 1.000.000:1 kontrast oranı ve süper geniş görüntüleme açısıyla devasa bir 32 inç Retina 6K ekrana sahip.

Mac Pro, sonbahardan itibaren 5999 dolar fiyat etiketiyle ABD’de satışa sunulmaya başlanacak. Ülkemiz fiyatıysa henüz belli değil.