Takip Edin

Mobil

Yeni iPhone modellerinin Türkiye fiyatı belli oldu

Yayınlanma tarihi

-

Eylül ayında tanıtılan iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerinin ülkemizde satışa sunulacağı tarih ve fiyatları belli oldu.

 

Yeni iPhone modelleri bir süredir, ABD başta olmak üzere bazı ülkelerde satışa sunulmuştu. Bugün gelen bilgilerde telefonların ülkemize geliş tarihleri ve satış fiyatları ile ilgili bilgiler ortaya çıktı. Online satış platformu Hepsiburada ve Turkcell’in internet sitelerinden gelen bilgilere göre, iPhone XS 9899TL, bir üst model iPhone XS Max ise 10999TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Apple’ın uygun fiyatlı olarak tanıtılan iPhone XR modeli ise, 7399TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Dolar kurunun yükselmesi ve vergiler nedeniyle ülkemizde bu fiyattan satılan cihazların ABD başlangıç fiyatları ise, iPhone XR için 749 dolar , iPhone XS için 999 dolar  ve iPhone XS Max için 1099 dolar. 

4 Aralık‘ta satışa sunulacak yeni iPhone modellerinin ülkemizdeki satış rakamları merak ediliyor. Son zamanlarda dünya geneli satışlarında düşüş yaşayan firmanın, ülkemizdeki satışlarında da kur artışı nedeniyle olumsuz etkilenmesi bekleniyor.