Takip Edin

Tablet

Yeni iPad Pro ve Türkiye fiyatı

Yayınlanma tarihi

-

Apple bugün yeni model iPad Pro modellerini tanıttı. Home tuşu, ve TouchID bulunmayan modelde tasarımsal ve teknik açıdan büyük yenilikler büyük değişiklikler bulunuyor.

 

 

Apple’ın günümüze kadar ürettiği en güçlü işlemcisi olan A12X Bionic’ten gücünü alan iPad Pro’nun, 64GB, 256GB, 512GB ve 1TB’lık dahili depolama seçenekleri mevcut. Ayrıca Apple tarafından resmen açıklanmayan fakat kulislerde konuşulan bilgilere göre 1TB ‘lık modelde 6GB RAM , diğer modellerde ise 4GB RAM bulunuyor. Ekran konusunda ise iPhone Xr modelinde kullanılan Liquid Retina LCD panel kullanan 12,9 inç  ve 11 inç olmak üzere iki farklı seçenek bulunuyor.Pil konusunda da yüksek performans sunan iPad Pro tek şarjda 10 saat kullanım ömrü sunuyor. USB-C portuyla güç ve veri bağlantısı sağlanırken, bu port üzerinden  harici monitörlere görüntü aktarılıyor ve DSLR fotoğraf makinelerine bağlanılabiliyor.

Yeni iPad Pro, TrueDepth kamerayla geliyor. Bununla beraber Animoji ve Memoji gibi özellikler desteklenirken, FaceID hem dikey hemde yatay olarak kullanılabiliyor. 

Yeni Apple Pencil

Yeni iPad Pro 2018 ile beraber Apple Pencil da yenilendi. İkinci nesile terfi eden kalem otomatik olarak paylaşım yapabiliyor ve kablosuz olarak şarj oluyor. Yeni kalem iPod Pro 2018’e mıknatıslı bir mekanizma ile takılabiliyor.

iPad Pro fiyatı

Bu kadar güçlü bir tablet deneyimi yaşamak istiyorsanız, 11 inç modellerde 5899TL, 12,9 inç boyutlu modeller için en az 7399TL’yi cebinizden çıkarmak zorundasınız.