Takip Edin

İnternet

Yemeksepeti restoranlar için 20 milyon TL’lik destek paketini açıkladı

Yayınlanma tarihi

-

Yemeksepeti, içinde bulunduğumuz pandemi dönemde sıkıntı çeken tek şubeli restoranlar için elini taşın altına koydu ve 20 milyon TL’lik mali destek paketin açıkladı.

yemeksepeti

Yemeksepeti, Birlikte Daha Güçlüyüz adını vermiş olduğu destek paketi kapsamında, tek şubeli restoranların ödeme vadelerinin kısaltılması, listeleme ücretinin kaldırılması, cüzdan ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde komisyonun kaldırılması gibi avantajlar sunmanın beraberinde Gel-Al sipariş hizmetini komisyonsuz olarak hayata geçirdi.

35.000’in üstünde üye restoran ile 18 milyon kullanıcısına hizmet sunan Yemeksepeti, yeni kısıtlamalarla beraber yalnızca paket servis ve Gel-Al siparişlerle müşterilerine hizmet verebilen restoranların bu zorlu dönemde finansal yüklerini bir nebze olsun hafifletebilmek amacıyla 20 Milyon TL’lik Destek Paketi’ni açıkladı.

Paket dahilinde Yemeksepeti, restoranlara ayda bir yapmış olduğu ödemeleri sıklaştırarak 15 günde bir olacak biçimde güncelledi ve kısıtlama dönemi boyunca listeleme ücretini de kaldırdı. Öte yandan kullanıcıların siparişlerini Yemeksepeti üstünden oluşturup, yemeklerini restorandan kendilerinin teslim aldığı Gel-Al sipariş alternatifini de bu dönemde 0 komisyon ile devreye alan Yemeksepeti, bu yeni uygulamayla restoranlara “0” maliyetli bir gelir kalemi yaratmayı amaçlıyor. Tüm bunlara ilave olarak Yemeksepeti’ndeki Cüzdan uygulaması kullanılarak verilen siparişlerden de bu dönemde komisyon ücreti alınmayacak.

Sadece beraber çalışmakta olduğu restoranlar için değil tüm sektör için elini taşın altına koyan Yemeksepeti, sektör örgütlerinin geliştireceği projeleri de 2 milyon TL’lik bir fon ile destekleyecek.

Yemeksepeti daha önceki kısıtlama döneminde de uyguladığı programlar ve açıkladığı paketler ile tekil restoranların finansal olarak ayakta kalmalarına destek olmuştu.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “Bireyler ve şirketler olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz. Özellikle masa müşterilerine kapılarını kapamak mecburiyetinde kalan küçük esnafın, yani mahalle restoranlarının yaşadığı sıkıntıların farkındayız ve daima olduğu gibi onların yanında olacağız. Bu zor dönemde onların işlerini büyütebilmek için gerekli olan tüm yatırımları zaten yapıyoruz bunun beraberinde ‘Birlikte Daha Güçlüyüz’ destek paketi ile biz de finansal anlamda elimizi taşın altına koyduk. Bu zor dönemi beraber atlatacağız.” dedi.

Reklam