Takip Edin

Mobil

Xiaomi M11 Pro, 120x yakınlaşma sunan kamerayla gelecek

Yayınlanma tarihi

-

Çin sosyal ağı Weibo’da, söylentilere göre Xiaomi Mi 11 Pro akıllı telefonunu olduğu iddia edilen bir görüntü yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde Mi 11 modelini duyuran teknoloji devinin, Mi 11 Pro’yu Şubat ayında tanıtması bekleniyor.

Kaynaklar, akıllı telefonun tamamen yeni bir kamera setine sahip olacağını iddia ediyor. Bu bağlamda, geçtiğimiz gün tanıtılan Xiaomi Mi 11 gerçekten şaşırtmamıştı. Cihaz, daha önce de Xiaomi modellerinde gördüğümüz periskop optikli bir kamera olmadan 108 MP + 13 MP + 5 MP çözünürlüklü normal modül setine sahipti. Xiaomi Mi 11 Pro ise , periskoplu bir kamera da dahil olmak üzere dört modüle sahip olacak. Geçen yılki Xiaomi Mi 10 Ultra akıllı telefonunda da benzer bir kombinasyon kullanılmıştı.

Mi 11 Pro ekranının 120Hz yenileme hızı, SDR’den HDR’ye dönüştürme, MEMC ara çerçeve oluşturma teknolojisi ve AI video ölçeklendirmeyi destekleyeceği de bildirildi. Ek olarak, akıllı telefonda Xiaomi Mi 11’den daha yüksek şarj desteği bulunması bekleniyor.

Aynı zamanda Xiaomi Mi 11 Pro’nun Xiaomi Mi 11 ile eksiksiz olarak aynı ekranı alacağı iddia ediliyor ve bu yalnızca özellikler için değil ekranın sol üst köşesindeki ön kamera için de geçerli. Daha önce Xiaomi Mi 11 Pro modelinin Xiaomi tarafından geliştirilen üçüncü nesil bir alt ekran ön kamera ile donatılacağı bildirilmişti. Bu teknoloji, ışık iletimini artırmak için özel bir piksel düzenlemesi ve yeniden tasarlanmış bir piksel sürüş devresi kullanır. İddiaya göre, bu, alışılmış bir ön kamerayla nerdeyse aynı kalitede resimler elde etmenizi sağlar.

Bununla beraber, gerçekte, Mi 11 ve Mi 11 Pro arasındaki temel fark, kuvvetli yakınlaştırma raporları ve bir periskop lens kullanımı dışında henüz detaylar bildirilmese de, gelişmiş bir arka kamera gibi görünecek.