Takip Edin

Mobil

Xiaomi, katlanabilir akıllı telefon için yedi tasarım seçeneğinin patentini aldı

Yayınlanma tarihi

-

Aralık ayının başlarında, DSCC’nin (Display Supply Chain Consultants) kurucusu ve baş analisti Ross Young, 2021’de Xiaomi, Oppo ve Vivo‘dan dört adet katlanabilir akıllı telefon piyasaya sürüleceğini söylemişti. Xiaomi’nin bu sene üç farklı tipte katlanabilir ürün yayınlanabileceğini de sözlerine ekledi. Şimdi ise, yedi farklı katlanabilir akıllı telefon tasarımını ortaya çıkaran dört Xiaomi patenti ortaya çıktı.

Dört patent, yeni akıllı telefon tasarımları hakkında bilgi içerir. Açıklanan cihaz çeşitlerinden üçü, Samsung Galaxy Z Flip ya da Motorola RAZR gibi dikey kapaklı bir forma sahip. Patentli ilk iki cihaz, çentikleri ya da delikleri olmayan tam ekran görüntülere sahipken, üçüncü varyant tersine çevrilmiş bir Motorola RAZR’ı andırıyor.

Patentlerde yer alan dört cihaz da kitap biçiminde yani Samsung Galaxy Fold tasarımını anımsatıyor. Bunlardan ikisi, iç ekranın yarısının harici bir ekran görevi görebildiği alışılmadık bir tasarıma sahip. İki seçenek daha kolay bir tasarıma ve ikiye katlanan bir iç ekranı bulunuyor.

Tabii ki, şu anda bunlar sadece patentler, ancak Xiaomi’nin bu yıl bazılarını hayata geçirmesi muhtemel.