Takip Edin

Yazılım

Windows Ekim Güncellemesinin Sorunları

Yayınlanma tarihi

-

Büyük işletim sistemi güncellemeleri beraberinde büyük sorunlarda getirebiliyor. Microsoft’un Windows 10 için Ekim ayında yayınladığı 1809 sürümü büyük sorunlar ile geldi . Birçoğunun çözümü şimdiye kadar çözülememesi yükleyen kullanıcıları çileden çıkartıyor.

1 Dosyaların Silinmesi

Belkide bahsedilen sorunların en büyüğü olarak nitelendirilen problem bu. Silinen dosyalar içerisinde kişisel veriler, belgeler veya uygulama verileri fark etmiyor.

 

2 Mavi Ekran

Bu konuda başı ağrıyan en büyük kesim HP marka bilgisayar kullanıcıları oldu. Klavye sürücüsünden sonra oluşan mavi ekran problemi Windows Update üzerinden silinerek çözüldü.

3 Parlaklık Problemi

Surface Go modellerinde yaşanan bu problem, kısa süre içerisinde çözüldü. Ancak bunu yapmak için kullanıcı manuel olarak, grafik sürücülerini güncellemek zorunda kalıyor.

 

4 Zip Aracı Dosyalarının Üzerine Yazması

Windows 10 ile birlikte gelen zip. uzantılı dosyalarının açmamızı sağlayan görüntüleyici, dosyalarda değişiklik yapılması halinde “Farklı Kaydet” seçeneğini kullanıcıya sunmayarak eski doyanın üzerine kayıt yapıyor. Çoğu Windows 10 kullanıcısının bu sorunla karşılaşmamasının nedeni WinRAR gibi üçüncü parti yazılımların kullanılması olarak görülüyor.

5 Font Değiştirememe

Metin girerken oluşan Unicode diye adlandırdığımız karakterlerin yerine, otomatik karakter atanamıyor. Bu karakterlerin yerine boş kutucuk görülürken, bu sonuç bazı yazıların anlamlarını yitirmelerine yol açıyor.