Takip Edin

İnternet

WhatsApp masaüstü ve web sürümüne sesli ve görüntülü görüşme geliyor

Yayınlanma tarihi

-

Popüler mesajlaşma programı WhatsApp, Android ve iOS mobil uygulamalarında uzun zamandan beri desteklenen sesli ve görüntülü aramalara sahip. Ancak, hizmetin web sürümü ve masaüstü uygulaması hala böyle bir özelliği sağlamıyor. İyi haber şu ki, geliştiriciler şu an için bu fonksiyonları PC için WhatsApp’a ve messenger’ın web sürümüne getirmek için aktif olarak çalışıyor.

Çevrimiçi kaynaklara göre, WhatsApp masaüstü uygulamasının ve web sürümünün beta testlerinde sesli ve görüntülü görüşme yapma özelliği ortaya çıktı. Bu aşamada, sınırlı sayıda hizmet kullanıcısının katılımı ile yeni özellikler test ediliyor.

Test katılımcıları artık sesli veya görüntülü arama yapmak için kullanılabilecek iki yeni düğme dikkati çekiyor. Aramayı kabul eden kullanıcı, arayanın adı, profil resmi, bir aramayı kabul etme ve reddetme düğmelerini içeren bir açılır pencere görecek. Bir video araması durumunda, kamerayı açmak / kapatmak için bir düğme de bulunan benzer bir açılır pencere şeklinde geliyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, yenilikler şu an için sadece sınırlı sayıda kullanıcıya sunulmaktadır. Geliştiriciler, WhatsApp’ın kararlı sürümlerinde sesli ve görüntülü görüşmelerin ortaya çıkması için bir tarih açıklamamış olsalar da, bunun önümüzdeki birkaç hafta içinde gerçekleşeceği varsayılıyor. Açıkçası, bahsedilen özelliklerinden başlatılmasından sonra bile, WhatsApp masaüstü ve web uygulamasından sesli ve görüntülü özelliğinin tüm dünyada kullanıma açılması biraz zaman alacaktır.