Takip Edin

Donanım

Western Digital, 4 TB kapasiteli taşınabilir SSD’leri tanıttı

Yayınlanma tarihi

-

Western Digital bugün, oyuncular, içerik oluşturucular ve profesyoneller gibi çok çeşitli kullanıcılar için taşınabilir SSD ailesinde yeni üyeler kazandırdı.

Özellikle yeni SanDisk Extreme Pro Portable SSD tanıtıldı. Bu ürün dayanıklı bir kasaya sahiptir. Bu sebeple iki metre yükseklikten düşmeye dayanıklı ve IP55 standardına göre neme ve toza karşı koruması bulunuyor. Bildirilen okuma ve yazma hızları 2000 MB /sn’ye ulaşır. Cihazın 4 TB versiyonundaki fiyatı ise 900 dolar.

Ek olarak, SanDisk Extreme Portable SSD’nin dış etkenlere karşı benzer dirençli, fakat daha düşük performansa sahibi olduğu duyuruldu. Okuma hızı 1050 MB / sn’ye kadar, yazma hızı 1000 MB / sn’ye kadar. Bu cihazın fiyatı ise 700 dolar.

4 TB’lık WD_Black P50 Game Drive SSD ise oyunculara yönelik üretilmiş. Kişisel bilgisayarların beraberinde PlayStation 4 ve Xbox One konsolları için idealdir. Okuma hızı 2000 MB / sn’ye ulaşır. Bu cihaz ise, 750 dolar fiyat etiketine sahip.

Son olarak, WD’nin taşınabilir My Passport SSD’si piyasaya çıktı. 1.98 m’ye kadar yükseklikten düşmelere dayanıklıdır. Mavi, kırmızı, altın ve gümüş gibi çeşitli renkleri mevcuttur. Okuma hızı 1050 MB / sn’ye kadar, yazma hızı ise 1000 MB / sn’ye kadar. Cihazın fiyatı 680 dolardır.

Reklam