Takip Edin

Mobil

Vivo, hiçbir girişi ve tuşu bulunmayan en yenilikçi telefonu Apex 2019’u tanıttı

Yayınlanma tarihi

-

Vivo son zamanların en yenilikçi akıllı telefonlarını çıkaran akıllı telefon firması olarak dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkardığı NEX S modeliyle ekrana entegre parmak izi okuyucusu teknolojisini kullanan Vivo, Apex 2019 modelinde bu teknolojiyi geliştirip ekranın her bölgesinde kullanımın sağlayan ilk firma oldu.

Apex 2019’a gelirsek, akıllı telefon tasarımında büyük devrim gerçekleşmiş. Tamamen çerçevesiz ekrana sahip cihazda, çentik veya delik bulunmazken, ön kamera NEX S modelinde olduğu gibi üstten açılan bir mekanizmayla kullanılıyor. Ayrıca, hiçbir fiziksel tuş bulunmayan Vivo Apex 2019‘da şarj girişi, hoparlör ve fiziksel tuş bulunmuyor. Tasarımının da cam materyaller kullanılan cihazın arka bölümündeki çift kameralı sistemde çıkıntı bulunmuyor.

Vivo Apex 2019’un ekranında 6,39 inç büyüklüğünde AMOLED panel bulunuyor. Cihazda ekrana entegre parmak izi okuyucusu veya ekrana entegre bulunuyor. Ayrıca Qualcomm Snapdragon 855 işlemcisinden gücünü alan Vivo Apex 2019, 12GB RAM ve 512GB dahili depolamaya sahip. Standart SIM kart desteği bulunmayan cihazda e-SIM yer alıyor. Bu özellikle beraber ilk kez 5G teknolojisi destekleyen Vivo Apex 2019, IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikasına da sahip. Kamer bölümünde arka bölümünde 13MP ve 12MP çözünürlüğünde çift lensli yapı bulunurken, ön kamera hakkında bir bilgi verilmedi.