Takip Edin

Mobil

Üst seviye dayanıklı CAT S32 tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

İş makineleri ve iş güvenliği ekipmanları üreticisi Caterpillar, dayanıklılık konusunda üst seviyede bulunan telefonu CAT S32 modelini CES 2020 etkinliğinde tanıttı.

CAT S32, 5,5 inç büyüklüğünde 18:9 oranı bulunan HD+ ekrana sahip DragonTail teknolojisiyle korunan bu ekran ıslak el ve eldivenle kullanılabilme imkanı sağlıyor. MediaTek Helio A20 işlemcisinden gücünü alan cihazda 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimi bulunuyor. 4200 mAh batarya kapasitesi bulunurken, Bluetooth 5.0, CAT 6 LTE, NFC gibi kablosuz bağlantı seçenekleri de yer alıyor. Ön bölümünde 5 MP çözünürlüğünde, arka bölümünde ise 13 MP çözünürlüğünde kamera buluyor.

Dayanıklılık konusunda oldukça iddialı bir cihaz olan CAT S32’de, askeri dayanıklılık sertifikası olan MILS10G sertifikasına ve IP68 suya-toza dayanıklılık sertifikasına sahip. Üretici firma cihazın, suyun 1,5 metre derinliğinde 35 dakikaya kadar dayanabileceğini iddia ediyor.

Android 10 işletim sistemiyle kutudan çıkacak CAT S32, Avrupa pazarında 299 euro başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Ülkemize gelip gelmeyeceği belli olmayan cihaz, özellikle inşaat ve madencilik gibi ağır işlerde çalışanların ilgisini çekecektir.