Takip Edin

Genel

UberXL İstanbul’da hizmeti sonlandırdı

Yayınlanma tarihi

-

Ülkemizde 2014 yılından beri hizmet veren Uber, VIP araç servisi UberXL hizmetini sonlandırdığını açıkladı.

Uber son yıllarda İstanbulluların ilgisini çekmiş ve bundan dolayı taksiciler tarafından şiddete olaylarına varan tepkilere neden olmuştu. Olaya İçişleri Bakanlığı’nın devreye girmesinden sonra yasal izinlerini kaybeden Uber, bugün UberXL hizmetinin sona erdiğini açıkladı. Bundan sonra sadece sarı taksi ve turkuaz taksi hizmeti için kullanılabilecek .

İşte Uber tarafından yapılan açıklama;

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Reklam