Takip Edin

Sosyal Medya

Twitter önümüzdeki yıl doğrulama programını geri getirecek

Yayınlanma tarihi

-

Twitter mavi tik isteme özelliği hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Mikro blog platformu mavi tik isteme özelliğini geri getirme kararı aldı.

Twitter, senelerdir kullanıcıları, söyledikleri kişi olduklarını belirtmek için adlarının yanında mavi bir onay işaretiyle “doğrulayan” bir doğrulama programı yürüttü. Bu, şirket CEO’ları, gazeteciler, politikacılar, ünlüler vb. Gibi kamusal alanda çalışan kişiler için önemli bir ayrımdır.

Ancak şirket daha sonra bazı karışıklıkları gidermek istedikleri için doğrulama programını askıya aldı . Doğrulanmayı ümit eden kullanıcılar için iyi haber Twitter, 2021’de doğrulama programlarını yeniden başlatacaklarını ve buna nasıl yaklaşmaları gerekli olduğu konusunda halktan geri bildirim almak istediklerini duyurdu.

Twitter’ın, bu konuyla ilgi açıklamasında “Kendinizi ifade edebilmenin ve Twitter’da kiminle konuştuğunuzu anlamanın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden bugün, doğrulama ile başlayıp halktan yeni doğrulama politikamızın bir taslağına ilişkin geri bildirimlerini paylaşmasını isteyerek, insanların kendilerini Twitter’da nasıl tanımlayabileceklerini yenilemek için planlarımızın başlangıcını paylaşıyoruz. Kamuoyundan geri bildirim almak, politika geliştirme sürecimizin önemli bir parçası haline geldi çünkü açık bir hizmet olarak kurallarımızın Twitter’ı kullanan kişilerin sesini yansıtmasını sağlamak istiyoruz.” ifadelerinde bulunuldu.

Şimdilik Twitter, Devlet, Şirketler, Markalar ve Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar, Haberler, Eğlence, Spor, Aktivistler, Organizatörler ve diğer etkili kişiler kapsamına giren bireyler ya da şirketler için doğrulamaya odaklanacak.