Takip Edin

Sosyal Medya

Twitter, kullanıcıların tweet’leri doğrudan Snapchat ve Instagram’da paylaşmasına izin verecek

Yayınlanma tarihi

-

En iyi tweetler genellikle diğer platformlarda yayılır. Şimdi Twitter, kullanıcıların Snapchat ve Instagram’da yerel olarak tweet paylaşmasına olanak tanıyan yeni paylaşım araçlarıyla bunu tamamen benimsiyor .

Şu anda Snapchat için kullanıma sunulan değişiklikle, Twitter’ın paylaşım menüsünde doğrudan Snap Camera’ya bir tweet gönderme seçeneği yer alacak. Şirket, “önümüzdeki günlerde” Instagram’ın Hikayeleri için benzer bir özelliği test etmeyi planlıyor. 

Bir tweet, harici bir uygulamaya aktarıldığında, statik bir ekran görüntüsü yerine Twitter uygulamasında ve web sitesinde orijinal şekilde görüntülenecek. 

Komik tweetler Instagram mizah hesaplarında ve diğer uygulamalarda yaygın olarak paylaşılır, ancak bu ekran görüntüleri insanları Twitter’a geri getirmek için etkisi olmaz. Tutarsız kırpma, onları kötü ve okumayı zor gösterebilir. Kullanıcılara tweetleri diğer uygulamalarla düzgün bir şekilde paylaşmanın bir yolunu sunan Twitter, kendi uygulamasında olmasa bile en azından içeriğinin viral olduğunda güzel görünmesini sağlayacaktır.