Takip Edin

Genel

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu istifa etti

Yayınlanma tarihi

-

4 yıldır Turkcell Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Kaan Terzioğlu, görevinden ayrıldı. Henüz görevi bırakma nedeni olarak resmi bir açıklama da bulunmayan Terzioğlu’nun yerine vekaleten satıştan dolayı Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan getirildi.

Terzioğlu ise istifasına ilişkin açıklamasında, “Turkcell’de görev yaptığım 4 yıla yakın dönem boyunca, Türkiye’nin lider mobil operatörünü dünyanın ilk dijital operatörüne dönüştürdük ve Telekom sektöründe örnek gösterilen bir firma haline geldik. Bu dönemde, ülkemize, paydaşlarımıza ve müşterilerimize değer yaratmak için onlarca yıllık iş tecrübesine sahip profesyonellerimizden, iş hayatına yeni atılan Genç Yeteneklerimize kadar bir takım olarak durmadan çalıştık. Bu güçlü takımın daha yeni rekorlara ve başarılara imza atacağına inancım tamdır”açıklamasını yaptı.

Göreve geldiği günden beri Turkcell’in , GSM operatörü olmasının yanında dijital platform olarak gelişmesini sağlayan Kaan Terzioğlu döneminde Fizy, Bip, Tv Plus ve Yaani gibi uygulamalar geliştirildi. Ayrıca Turkcell’in Kaan Terzioğlu’nun görevi bırakmasından sonra Borsa İstanbul’da Hisseleri %2’lik bir değer kaybı yaşadı.