Takip Edin

Elektrikli Araç

Tesla otomobillere köpek modu özelliği geliyor

Yayınlanma tarihi

-

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, gerek yazılımsal gerekse donanımsal olarak otomobil firmasında en yenilikçi marka olarak görülüyor.

Bu sefer Tesla’dan köpek sahiplerine ve hayvan severlere yönelik yazılım güncellemesiyle karşı karşıyayız. Köpek modu verilen bu modla beraber, özellikle alışveriş sırasında köpeklerini arabada bırakmak zorunda bırakan kullanıcılar hedeflenmiş. Duyarlı hayvan sahipleri, çoğu zaman kısa bir süre hayvanlarını arabanın içerisine bırakacakları zaman klimayı açarak alışverişlerini yapıyorlar. Dışarıdan klimanın açık olduğunu anlamayan vatandaşlarda köpeği kurtarmak isterken camı kırma yolunu tercih ediyorlar. İşte Tesla’nın yeni teknolojisi burada devreye giriyor. Köpek modu ile beraber müzik çalar, klima açılıp , aracın ekranında “ben iyiyim, sahibim birazdan dönecek” notu görülecek ve ekranda ortamın sıcaklığının derecesi yazılacak.

Köpek modu güncellemesi  Model 3, Model 5 ve Model X otomobillerine gelecek. Henüz hazır olmayan güncellemenin daha çok görünebilirlik açısından geliştirilmesi sürüyor.