Takip Edin

Giyilebilir Teknoloji

TCL, 1080p ekranlı güneş gözlüğünü duyurudu

Yayınlanma tarihi

-

TCL, özel görüntüleme için sanal bir TV olarak da çalışan yüksek teknolojili bir güneş gözlüğü çifti olan TCL  Wearable Display, bu sene piyasaya sürmeyi planlıyor. Tam boyutlu TV’leri ve akıllı telefon yelpazesiyle çok daha iyi tanınan şirket, geçen sene CES’te Project Archery ile fikir ön izlemesini yaptı.

Gerçek dünyayı dijitalle harmanlamayı vaat eden akıllı gözlüklerin tam tersine, Project Archery’nin hedefi biraz daha ulaşılabilirdi. İkiz ekranınçok daha çok büyük bir ekran izleme deneyimini taklit edebiliyor. Bu cihaz uçakta, küçük yerlerde ya da başkalarının izlediğiniz şeyi görmesini istemediğiniz durumlarda kullanılabiliyor.

TCL Wearable Display, Sony’nin iki Full HD 1080p mikro OLED paneli var ve bunlar beraber 4 metre uzaktan 140 derece inçlik bir görüntü bilgi birikimi sunuyor.

İster bir akıllı telefona, tablete, dizüstü bilgisayara ya da diğer bir kaynağa ister USB Type-C ile bağlanır ve temelde giyilebilir bir 1080p ekrana sahip olursunuz. Oyun konsollarıyla da çalışacak ve güneş gözlüğü tarzı tasarım da çevresel görüşünüzü engellememelidir. TCL, Giyilebilir Ekranın sadece “belirli pazarlarda” da olsa bu sene satışa çıkacağını söylüyor; fiyatlandırma lansmana yakın bir tarihte açıklanacaktır.