Takip Edin

Mobil

Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia 3 ortaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Sony’nin şubat ayında tanıtılması beklenen yeni telefonu Xperia 3 ile ilgili görseller ortaya çıktı. Uzun zamandır mobil piyasada zor zamanlar geçiren firma bu cihazla şeytanın bacağını kırmayı amaçlıyor.

Uzun zamandır mobil pazarda zor zamanlar geçiren Sony, geçtiğimiz yıldan beri ülkemizinde içerisinde bulunduğu birçok ülkeden çekilmişti. Faaliyette bulunduğu piyasalarda da kötü gidişe dur diyemeyen teknoloji devi, geçen ay yine zarar açıklamıştı. Bu yaşananlara rağmen akıllı telefon piyasasından tamamen çekilmemekte inat etmeye devam ediyor.

Şubat ayında düzenlenecek olan MWC 2020 etkinliğinde tanıtmayı planladığı yeni amiral gemisi telefonu Xperia 3’ün görselleri internette sızan firmanın, bu sefer iddialı bir modelle karşımıza çıkacağı görünüyor. Ön tarafta 21:9 oranlı sinematik ekrandan vazgeçmeyen Sony, cihazın arka bölümünde kavisli bir yapıya yer vermiş. Arka bölümde uyguladığı bu tasarımı son olarak 2012 yılında piyasaya sürdüğü Xperia Arc modelinde görmüştük. Cihazın teknik özelliklerine gelirsek, işlemci olarak Qualcomm gelecek ay tanıtacağı Snapdragon 865 işlemci bulunacağı biliniyor. 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamanın yer alacağı Xperia 3’te LTE ve 5G destekleyen iki farklı versiyonunun bulunacağı düşünülüyor.