Takip Edin

Mobil

Sony Xperia XZ4’ün detayları belli olmaya başladı

Yayınlanma tarihi

-

Akıllı telefon piyasasının belki en çok kan kaybeden firması olan Sony, Xperia XZ4 modeliyle yeniden çıkış yapmak istiyor. Rusya merkezli bir teknoloji haber sitesinden gelen bilgiler ise, yeni Xperia modelinin oldukça iddialı özelliklere sahip olacağını gösteriyor.

 

Haberde yer alan konsept tasarımda, firmanın özgün bir tasarım dili oluşturmak istediği belli oluyor. Ekran çerçevelerinin oldukça incelmesi hatta alt bölümde sıfıra yaklaştırarak şık bir görüntü elde edilmiş, fakat çerçevenin üst bölümde kalınlaşmasının kötü bir görüntü oluşturduğunu söyleyebiliriz. Arka bölümde ise çift lensten oluşan kamera, optik sabitleyici ve LED flaş bulunuyor. Oldukça sade olan arka tasarım, canlı renklerle destekleniyor.

Gelen bilgilere göre Xperia XZ4’te 6,2 inç QHD+ çözünürlüğünde OLED panel kullanılacak. İşlemci olarak ise Qualcomm’un 2019 yılında diğer markaların amiral gemisi modellerinde de rastlayacağımız Snapdragon 8150 modeli kullanılacak. 6GB RAM ve 256 GB‘a varan dahili depolama alanına sahip olan cihaz, Android 9.1 Pie işletim sistemi ile tanıtılacak. Cihazın ön tarafında 24MP‘lik kamera bulunması beklenirken, arka tarafında çift lensli yapıda 24MP+ 16MP çözünürlüğe sahip kamera bulunacak.

Ocak ayında tanıtılması beklenen cihazın, müşteride bulunduracağı intiba müşteri için oldukça önemli. Sony, bulunduğu diğer sektörler gibi akıllı telefon piyasasında başarılı olmak istiyor.