Takip Edin

Mobil

Sony Xperia XZ4 ortaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Son dönemlerde akıllı telefon piyasasında oldukça zor zamanlar geçiren Sony, yeni telefonu Xperia XZ4’ü tanıtmaya çalışıyor.

 

Sony’nin yeni telefonu OnLeaks tarafından sızdırıldı. On panelde çerçeveleri daha da incelen cihaz, köşeli tasarımıyla dikkat çekiyor. Cihazda en çok dikkat çeken bir başka kısım ise parmak izi okuyucunun, eskiden olduğu gibi ekranın sağ tarafına alınması oldu. Eski Xperia kullanıcılarının ekranın sağındaki parmak izi okuyucuyu daha ergonomik bulduğu konusundaki eleştiriler sonuç getirmiş gibi görünüyor. Ayrıca sağ tarafta bulunan deklanşör ve ses seviye butonlarının yerleri hemen hemen aynı. Ayrıca telefonda 3,5mm jack girişi bulunmuyor. Alt kısımda bulunan, USB-C girişi tek kablolu bağlantı seçeneği olarak görülüyor.

 

 

Cihazın ekranında ise yaklaşık 6,5 inç boyutunda bir ekran bulunuyor. Üzerinde herhangi bir çentik bulunmazken, çerçevelerin o kadar ince olmasada alt ve üst bölgelerin simetrik olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın arka bölümünde ise üç lense sahip kamera ve LED flaş bulunuyor.

Donanım olarak ise Qualcomm’un yakında tanıtmasını beklediğimiz Snapdragon 8150 işlemcisi ve 6GB RAM olması beklenen telefonun resmi olarak MWC 2019‘da tanıtılması bekleniyor.