Takip Edin

Mobil

Sony Xperia 9’un tasarımı göz kanatıyor

Yayınlanma tarihi

-

MWC 2020’de tanıtılması planlanan fakat, etkinliğin iptal olmasından tanıtım tarihi ertelenen Sony’nin yeni orta seviye telefonu Xperia 9’un bugün bası görselleri ortaya çıktı. Ekranın üst bölümünde yer alan çerçevenin kalınlığı hem günümüz teknolojisine göre eski hem de, simetrik olarak kötü bir görüntüye neden oluyor.

Xperia 9

Geçtiğimiz hafta Barselona’da düzenlenmesi planlanan dünyanın en büyü tüketici elektroniği fuarlarından biri olan MWC 2020, Coronavirüs salgını sebebiyle iptal edilmişti. Japon teknoloji devi Sony’de bu etkinlikte, yeni amiral gemisi telefonu ve yeni orta seviye telefonunu tanıtmaya hazırlanıyordu. Şimdilik bu cihazların tanıtım tarihi henüz belli olmazken, orta seviye özellikleri bulunan Xperia 9’un basın görseli internette sızdı.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Xperia 10 modelinin yerini alacak cihazın ön bölümünün tasarımı oldukça kötü görünüyor. Ekranın üst bölümünde yer alan çerçevenin kalınlığı ve simetrik olarak orantısızlığı rahatsız edebilecek boyutta. Cihazın arka bölümündeyse, üçlü kamera kurulumu ve LED flaş yer alıyor.

Xperia 9’un beklenen özellikleri

Xperia 9, gücünü Qualcomm Snapdragon 765 işlemcisinden alacak. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolamaya sahip olması beklenen cihazın önümüzdeki günlerde YouTube üzerinden yapılacak yayınla tanıtılması bekleniyor.