Takip Edin

Mobil

Sony Xperia 5 Plus’ın özellikleri ortaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Sony’nin önümüzdeki ay tanıtmasını beklendiğimiz yeni amiral gemisi telefonu Xperia 5 Plus’ın tasarımı ve teknik özellikleri ortaya çıktı

Sony, Xperia modellerinin kalın çerçeveli olmasından dolayı oldukça fazla eleştirilere maruz kalıyor. Kullanıcı geri bildirimlerine fazla önem vermeyen Japon teknoloji devi, tasarımdan çok dayanıklılık ve ergonomi konusuna öncelik veriyordu. Ancak, bu strateji sonucu özellikle son iki yıldır zarar açıklayan Sony, Xperia 5 Plus modeliyle geri adım atarak ince çerçeveli bir tasarımla kaşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Xperia 1 ile aralarında büyük tasarımsal farkları bulunmayan cihazın ön bölümünde 6,6 inç büyüklüğünde 4K çözünürlüğe sahip 21:9 oranlı ekran yer alıyor. Ekranın alt bölümünde yer alan çerçeve tamamen kaldırılırken, üst bölümde ön kameranın da yer aldığı ince bir çerçeve bulunuyor.

Gücünü Qualcomm’un en güçlü işlemcisi Snapdragon 865’ten alacak cihazda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama yer alacak. Kablosuz hızlı şarj desteğinin de bulunması beklenen cihazda, 5G veri bağlantı tipi standart olarak yer alacak.

Xperia 5 Plus, Barselona’da 24-27 Şubat arasında düzenlenecek olan MWC 2020 etkinliğinde tanıtılacak.