Takip Edin

Mobil

Sony katlanabilir telefon çalışmalarına başladı

Yayınlanma tarihi

-

Katlanabilir telefon çıkarma modasına Japon teknoloji devi Sony’de katılıyor. Xperia F adlı olacağı söylenen modelin önümüzdeki sene tanıtılması bekleniyor.

Sony katlanabilir telefon çalışmalarına başladı

Katlanabilir telefonların çıkma haberi gün geçtikçe daha da artıyor. Geçtiğimiz aylarda Huawei ve Samsung modellerini tanıtmış ve yakın zamanda satışa çıkarma planları yapıyor. Ayrıca Xiaomi, Oppo ve LG gibi firmalar da yakın gelecekte katlanabilir telefon tanıtmayı planlıyor.

Son olarak piyasada zor zamanlar geçiren, hatta bazı ülkelerden mobil piyasadan çekilme kararı alan Sony’nin katlanabilir telefon çıkaracağı konuşuluyor. Katlanabilir OLED paneli Samsung’dan temin edecek teknoloji devinin, diğer Xperia telefonlarında kullandığı 21:9 ekran oranını bu cihazda da kullanacağı düşünülüyor. Bu yüzden dikine şekilde katlanabilecek bu telefonda 5G teknolojisininde bulunması bekleniyor.

Şubat 2020’de düzenlenecek olan MWC 2020 etkinliğinde tanıtılması beklenen katlanabilir ekranlı Xperia F cihazı hakkında daha derin bilgileri, önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır.