Takip Edin

Mobil

Samsung’un aldığı ekran altı kamera patenti ortaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Ekran altı kamera teknolojisini gelecekte tüm akıllı telefon üreticileri için kullanılması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde bu teknolojinin ilk kez kullanıldığı ZTE Axon 20 5G telefonus satışa sunulmuştu, şimdi de Samsung aldığı patent ortaya çıktı.

Samsung Display, Mayıs 2020’de ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ile “Görüntü Cihazı” adlı ilgili bir patent başvurusunda bulundu. Uygulama, bir akıllı telefonda bir alt ekran kamerasının uygulanmasını detaylandırıyor. Güney Koreli teknoloji devi, iki parçalı bir ekran kullanmayı planlıyor. İlki yüksek kaliteli geleneksel ekran. İkinci bölüm daha düşük bir çözünürlük alacak ve direk olarak ön kameranın üzerine yerleştirilecek.

Yeni dosyalamada Samsung, 2016’daki benzer bir patenti kısmen anımsatıyor ve bu, şirketin aynı teknolojiyi daimi olarak geliştirdiğini gösteriyor. Samsung’un alt ekranlı ön kameralı ilk akıllı telefonlarını ne zaman tanıtacağı henüz bilinmiyor ancak yeni teknolojinin amiral gemilerinde değil, daha yaygın Galaxy A serisi akıllı telefonlarda test edileceği varsayılabilir.