Takip Edin

Tablet

Samsung Note 9 Pen tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung, Galaxy Note serisiyle birlikte çıkardığı S-Pen kaleminin kullanımını alanını genişleten, ikisi bir arada dizüstü bilgisayarı Note 9 Pen modelini tanıttı.

Dokunmatik ekranlı bilgisayarların günümüzde kullanıcılarına çok fazla avantaj sağlayamıyor. Gerek işletim sistemlerinin istenilen kullanıcı deneyimini vermemesi hem de kullanıcı alışkanlıkları nedeniyle, beklenilen ilgiyi göremeyen bu tür cihazlara daha üstün bir özellik getirerek S-Pen desteği sağlayan Note 9 Pen cihazını çıkardı.

Daha önceden Samsung’un akıllı telefonlarıyla çıkardığı S-Pen oldukça yetenekli bir kalem. Dizüstü bilgisayarı yetenekli bir kalemi kullanmak ve cihazda S-Pen uyumlu uygulamaların bulunması, bilgisayar deneyimini başka bir noktaya çıkarıyor.

Note 9 Pen modelinin, 13inç ve 15inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip versiyonu bulunuyor. Intel’in 8. nesil işlemcilerinin bulunacağı bu seride LPDDR3 RAM kullanılacak. 2GB VRAM ile NVIDIA GeForce MX130 ekran kartı bulunan bilgisayarda, USB-C ve Thunderbolt 3 çıkışlıları yer alıyor. Yüz okuma ve parmak izi okuyucusu gibi güvenlik sistemleri de mevcut bu Note 9 Pen, 1400 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak