Takip Edin

Mobil

Samsung, kaybolan ön kamerası olan bir akıllı telefon pantenti aldı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung, akıllı telefonlarda ön kamera için yeni bir seçenek düşünüyor. Bu sefer sadece görüntülü görüşme yaparken ya da selfie çekerken görülebilecek özel bir kaybolan modülden bahsediyoruz.

Yeniliğin açıklaması Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün (WIPO) internet sitesinde yayınlandı. LetsGoDigital, cihaz hakkında fikir veren fotoğraflar yayınladı.

Samsung tarafından planlandığı gibi, akıllı telefon ekranının üst kısmında küçük şeffaf bir bölüm yer alacak. Arkasına, her zamanki durumunda bunu ya da bu bilgiyi gösterebilecek minyatür bir ekran yerleştirilmesi önerilmektedir.

Ön kamera devreye girdiğinde, cihaz gövdesi içerisinde bulunan özel bir mekanizma, yardımcı mini ekran ile bölümü aşağı doğru hareket ettirerek selfie modülünü açıyor. Çekim tamamlandıktan sonra, ekran kamera lenslerini kapsayacak şekilde orijinal konumuna geri dönüyor. Selfie bloğunun kendisi değişik bir tasarıma sahip olabilir. Birden fazla sensör ve bir flaş içerebilir.

Ne yazık ki, açıklanan tasarıma sahip bir akıllı telefon sadece kağıt üstünde bulunmaktadır. Samsung’un bu fikri hayata geçirmeyi planlayıp planlamadığı net değil.