Takip Edin

Mobil

Samsung katlanabilir telefonunu tanıttı

Yayınlanma tarihi

-

Güney Koreli teknoloji devi Samsung bugün gerçekleşen, Samsung Geliştirici Konferansında Infinity Flex ekranlı ilk akılı telefonunu tanıttı.

 

Bildiğiniz üzere tüm 2019 yılı için katlanabilir ekranlı telefonların yılı olacak söylentisi uzun süredir konuşuluyor. Geçtiğimiz yıl ZTE ilk katlanabilir telefonu Axom M modelini çıkramış, fakat esnek ekran kullanmak yerine iki ekran kullandığı için cihaz oldukça fazla eleştiri almıştı. Bu olayın ardından Huawei, Xiaomi ve Samsung teknoloji devleri katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon çıkarmak için adeta yarışa girdiler. Şimdilik Samsung’un ilk etabı başarıyla tamamladığını söyleyebiliriz.

Bugün tamamlanan cihaz 7,3inç boyutunda Infinity Flex adı verilen bir katlanabilir bir yapıya sahip. Akıllı telefon piyasasında ilk olan bu cihaz tablet modunda kullanırken, dış taraftaki 4 inçlik ekranla beraber üç farklı uygulamayı da aynı anda çalıştırabilme yeteneğine sahip. Bu cihazın ekran optimizasyonunu Google ile beraber yaptığını belirten Samsung yetkilileri, Android işletim sisteminin bu ekranlarda sorunsuz çalışacağını söylüyor. Halen geliştirme aşamasında olan cihaz, CES 2019’da tam sürümü ile tanıtılabilir. Satışa çıkış tarihi ve fiyatı belli olmayan esnek ekranlı bu telefonun yaklaşık 2000 dolar fiyatla satılması bekleniyor.