Takip Edin

Mobil

Samsung Galaxy S10 hakkında bilinen bütün detaylar

Yayınlanma tarihi

-

Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S10 hakkındaki tüm bilinenleri bu makalede bulabilirsiniz. 

Samsung Galaxy S10 serisi üç farklı cihazdan oluşacak. Bu cihazlar Galaxy S10 Plus, Galaxy S10 ve Galaxy S10 Lite modelleri olacak. Tasarım olarak büyük benzerlikler taşıyacak modelleri, ayıracak en büyük fark boyut farkı olacak. Her üç modelin ekranı Samsung’un yeni Infinity-O tasarım diliyle üretilen panellerden oluşacak. Galaxy S10 Plus 6,4 inç , Galaxy S10 6,1inç ve Galaxy S10 Lite modelinde 5,8inç ekran bulunacak.

İşlemci olarak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi iki farklı işlemci modeli kullanacak Samsung’un, modellerinde Exynos 9820 ve Snapdragon 855 işlemcileri kullanacak. Ükemize gelen Galaxy S10 serisi telefonlarda Exynos 9820 modelinin kullanılacağını söyleyebiliriz. Galaxy S10 Lite modelinde 8GB RAM bulunması beklenirken, Galaxy S10’da 10GB RAM ve Galaxy S10 Plus’ta 12GB RAM bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca Galaxy S10 Plus modelinde 1TB dahili depolama bulunacağı konuşulanlar arasında.

Cihazların kamera özellikleri henüz netleşmemiş olsa da üç kameradan oluşan arka kamera kullanılacağı cihaz için kılıf üreten firmalar tarafından doğrulandı. Parmak izi okuyucuda ekrana entegre ederek beklentileri karşılayacak Samsung’un, 3,5mm kulaklık girişini kaldırdığı konuşuluyor.

Samsung Galaxy S10 serisi, 25-25 Şubat arası düzenlenecek MWC 2019 etkinliğinde tanıtılacak. Samsung, bu fuarda katlanabilir ekranlı telefonunu da tanıtacak.