Takip Edin

Tablet

Samsung Galaxy Tab S6 5G tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung, dünyanın ilk 5G bağlantı tipini destekleyen tableti Galaxy Tab S6 5G modelini tanıttı. Geçtiğimiz yaz duyurulan standart modele ek olarak cihazda Qualcomm X50 modemi yer alıyor.

Samsung üst seviye tablet bilgisayarı Galaxy Tab S6 modelini geçtiğimiz yaz duyurmuştu. Apple iPad Pro ile piyasada rekabet eden cihazın, 5G bağlantı tipini destekleyen versiyonu bugün itibariyle tanıtıldı. Teknik özellikler bakımından Galaxy Tab S6 modeliyle hemen hemen aynı özellikler bulunan cihazda; 10,5 inç boyutunda QHD+ AMOLED ekran, Qualcomm Snapdragon 855 işlemci, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama gibi güçlü teknik özellikler yer alıyor.

İnce çerçeveli tasarımıyla oldukça şık görünen cihazda, S-Pen ile çizim ve kontrol özellikleri de bulunuyor. Hızlı şarj destekli 7070 mAH bataryaya sahip Galaxy Tab S6 5G’nin ön bölümünde 8 MP ön kamera yer alırken, arka bölümünde 13 MP ve 5 MP olmak üzere ikili kamera kurulumu yer alıyor.

Duman Grisi ve Gök mavisi olmak üzerek iki farklı renk seçeneğine sahip olan Galaxy Tab 5G, 850 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.