Takip Edin

Mobil

Samsung Galaxy S21 serisinin tanıtımı resmen duyuruldu

Yayınlanma tarihi

-

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S21 akıllı telefonunun 14 Ocak’ta tanıtılabileceği söylentileri resmi olarak doğrulandı. Samsung, Türkiye saatiyle 18: 00’de başlayacak olan bu tarih için planlanan Unpacked etkinliği için medyaya davetiye gönderdi.

Devam eden COVID-19 pandemisi nedeniyle Galaxy Unpacked etkinliği dijjital formatta gerçekleştirilecek. Sunum, şirketin web sitesinde, YouTube ve diğer kanallarda canlı yayınlanacak.

Şirketin etkinlikte, geçen seneki Galaxy S20 serisinin halefleri olan üç yeni akıllı telefonu duyurması bekleniyor: boyut dışında teknik özelliklerde çok benzer olması beklenen S21 ve S21 Plus modelleri ve S21 Ultra modeli. S21 Ultra akıllı telefon, kavisli bir ekren temel ve S-Pen kalemi desteğine ilave olarak daha kuvvetli bir kamera alacak.

Çok sayıda sızıntı sayesinde, yeni ürünlerin özellikleri uzun süredir bir sır değil. İçeriden öğrenilenlere göre Galaxy S21 akıllı telefon, Full HD+ çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip 6,2 inç AMOLED panele sahip, Galaxy S21 Plus modeli 6,7 inç AMOLED panele sahip, çözünürlük ve yenileme hızı aynı ve Galaxy S21 Ultra, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,8 inç çok büyük bir QHD + panele sahip. ABD pazarı için akıllı telefonlar Snapdragon 888 yonga setini alırken, global sürümler Samsung’un kendi Exynos 2100 yongasını kullanacak.

Söylentilere göre yeni ürünler Ocak ayı sonunda satışa çıkacak.

Galaxy Buds Pro

Firmanın Galaxy S21 serisi akıllı telefonlara ek olarak Apple AirPods Pro ile rekabet edebilecek Galaxy Buds Pro kablosuz kulaklıklarını da tanıtacağı bildirildi. Galaxy Buds Pro, üç renk seçeneğinde sahip kablosuz şarj kutusu ile gelecek. Yeni kulaklıkta, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olacak.

14 Ocak’ta Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde duyurulabilecek bir yenilik de Galaxy SmartTag. Aksesuar, bir cüzdana, anahtarlara ya da başka herhangi bir cihaza takılabilen ve bu şekilde kaybolması durumunda izlenebilen bir akıllı etikettir. Galaxy SmartTag’in, Tile’ın anahtarlık izleyicileriyle rekabet edebilmesi için 20 ila 30 ABD Doları arasında olması bekleniyor.