Takip Edin

Mobil

Samsung, Galaxy S21 serisi akıllı telefonların S-Pen desteği alacağını doğruladı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung Mobile Başkanı Tae Moon Roch (TM Roch) bugün şirketin blogunda şirketin ürün geliştirme planlarından bazılarını açıkladı. Samsung’un etkinliğe Ocak ayında ev sahipliği yapacağını doğruladı. Amiral gemisi Galaxy S21 ailesinin bu etkinlik sırasında tanıtılması bekleniyor. Ro, daha fazla cihazın S-Pen desteği alacağını da ima etti.

Bu bilgiler, Galaxy S21 akıllı telefonlar için kalem desteğini gösteren önceki sızıntıları doğruluyor. Ayrıca, Galaxy Note ailesinin yaklaşmakta olan reddini de dolaylı olarak doğrular. S-Pen desteği diğer serilerin akıllı telefonlarında piyasaya sürülürse, gelişimi pratik olmayacak. Galaxy Note’u S serisi akıllı telefonlardan ayıran kalemle çalışma yeteneği.

Ro ayrıca, Samsung’un katlanabilir cihaz portföyünü genişletmeyi planladığını söyledi. Şirketin bu ürün kategorisini daha erişilebilir hale getirmek istediğini belirtti. Bu, şirketin Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 2’nin uygun maliyetli versiyonlarını tanıtmayı planladığı yönündeki söylentilerle örtüşüyor. Görünüşe göre Samsung, katlanabilir telefon segmentini daha yaygın duruma getirmeyi amaçlıyor.

Ayrıca Ro, Samsung’un kamera yeteneklerine daha fazla odaklanacağını söyledi. Görüntü niteliğini iyileştirmek için yapay zekanın kullanılacağını söyledi.

Bir hatırlatma olarak, Samsung Galaxy S21 akıllı telefonlarının 14 Ocak’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor. Serinin Galaxy S21, S21 + ve S21 Ultra’yı içermesi bekleniyor. Akıllı telefonların global sürümleri Exynos 2100 yonga setini temel alırken, Güney Kore ve ABD pazarları için modeller Qualcomm Snapdragon 888 işlemci alacak.