Takip Edin

Mobil

Samsung Galaxy S10’nun parmak izi okuyucusu kandırıldı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung’un amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S10‘un parmak izi okuyucusunun 3D yazıcıyla kopyalanmış parmak iziyle yanılttığını iddia etti.

Samsung, Galaxy S10 serisi cihazlarında daha önce akıllı telefonlarında kullanmadığı ekrana entegre ultrasonik parmak izi okuyucusunu kullanmıştı. Okuma hızı nedeniyle oldukça beğeni toplayan bu parmak izi okuyucu, sandığımız kadar güvenilir olmayabilir. Bir Reddit kullanıcısının iddiasına göre, Galaxy S10 parmak izi okuyucusunu yanıltmak oldukça kolay. Bu kullanıcı şarap kadehinden kendi parmak izinin fotoğrafını çekerek kopyaladığını ve bilgisayardan ufak bir düzenlemeyle 3D yazıcıyla yazdırdığı parmak iziyle Galaxy S10 telefonun parmak izi kilidini kandırdığını paylaştı. Parmak izi okuyucusunu kandırmak için sadece dokunmanın yanı sıra ekrana hafifçe baskı uygulamanın gerektiğini belirten Reddit kullanıcısı, gerçekleşen tüm işlemin sadece 15 dakika sürdüğünü belirtti.

Parmak izi okuyucu sayesinde basit bir işlemle bankacılık uygulamalarınıza ya da fotoğraflarınıza rahatlıkla erişilebiliyor. Yüz tanıma sisteminde de oldukça başarısız olan Galaxy S10 cihazlarında güvenlik açısından en ideal çözüm iki aşamalı güvenlik sistemleri. Böylece kötü amaçlı kişilerin sizin özel bilgilerinize erişimini zorlaştırabilirsiniz.