Takip Edin

Mobil

Samsung Galaxy Fold olmasından erken tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung CEO’su DJ Koh, katlanabilir telefon Galaxy Fold‘u olması gerekenden çok daha erken tanıttıklarını itiraf etti. Bu yüzden test için gönderilen cihazlar kısa süre içerisinde arızalanan cihazlar, piyasaya çıkması gereken 26 Nisan tarihinden bu yana satışa çıkmadı.

Samsung’un katlanabilir telefonu şubat ayında gerçekleşen MWC 2019‘dan hemen önce tanıtılmış ve lüks telefon olarak lanse edilmişti. Açıkken 7,3 inç kapalıyken 4,6 inç ekranı bulunan cihazın, 1980 dolara satışa sunulacağı açıklandı. Ancak, mart ayında test için gönderilen cihazlarda yaşanan ekran arızalarından sonra cihaz, test eden kişilerden sorunu incelenmek üzere toplatılmıştı.

Bu yaşanan olaylardan sonra, Samsung CEO’su DJ Koh verdiği bir röportajda, cihazın olması gerektiğinden erken tanıtıldığını itiraf etti. Bunun sorumlusunun kendisi olduğunu belirten Koh, yaşanan bu durumun utanç verici olduğunu ve bu cihazın erken tanıtılması için ben ısrarda bulundum ifadelerine yer verdi. Ayrıca, sorunların ortaya çıkmasından bu yana 2000‘den fazla cihazın incelendiğini ve tüm sorunlara çözüm bulduklarını açıkladı. Ancak, bu durumda bile cihazın piyasaya çıkarmak için tarih veremeyen Koh, satın almak isteyenlerden biraz daha zaman istedi.