Takip Edin

Mobil

Samsung Galaxy Fold 2’nin tasarımı ortaya çıktı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung’un, bu yaz tanıtımasını beklediğimiz ikinci nesil katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold 2’nin render görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Samsung’un bu yıl tanıttığı telefonlarda yer alan Infinity-O ekranla gelmesi dikkat çekiyor.

Galaxy Fold 2

Samsung geçtiğimiz yılın başında ilk katlanabilir ekrana sahip telefonu Galaxy Fold modelini tanıtımıştı. Tanıtımdan bir süre sonra yaşanan dayanıklılık probleminden sonra, ancak sene sonunda piyasaya sürülmüştü. Yaşanan sorunlara rağmen iyi bir satış rakamına ulaşan Güney Koreli teknoloji devi, serinin ikinci telefonunu çıkarmaya hazırlanıyor.

Render görüntüleri ortaya çıkan Galaxy Fold 2’de, bir önceki nesilde olduğu gibi içe doğrukatlanabilir yapıda ekran bulunacak. Bu ekranın boyutu 7.3 inç’ten, 7.7 inç boyutuna yükseltilmiş ve ekrandaki çentik yerini kamera deliğine bırakmış. Ayrıca, 3,8 mm kalınlığındaki ekran çerçevesi, ekran-kasa oranını oldukça arttırıyor.

Cihazın dış bölümü hakkında henüz bir görüntü bulunmazken, teknik detayları konusundaki çeşitli iddialar yer alıyor. Gücünü Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisinden alması beklenen cihazda, 16 GB RAM ve 4500 mAh bataryanın bulunacağı düşünülüyor.

İlk nesil Galaxy Fold modelinden daha düşük başlangıç fiyatına sahip olmasını beklenilen cihaz, büyük ihtimal Galaxy Note 20 serisiyle beraber tanıtılacak.