Takip Edin

Mobil

Samsung Galaxy Fold 2’nin görselleri sızdırıldı

Yayınlanma tarihi

-

Şubat ayında tanıtılması beklenen Samsung’un ikinci nesil katlanabilir telefonu Galaxy Fold 2’nin görselleri ortaya çıktı. İlk nesilde olduğu gibi içe katlanabilir bir yapıda bulunan ekrana sahipken, boyutunda ciddi derecede küçülme görünüyor.

Galaxy Fold, hem tasarımıyla hem de yaşadığı sorunlarla 2019’un en çok konuşulan cihazlarından biri oldu. Yaşanan tüm problemlere rağmen piyasa sunulduğu ülkelerde iyi bir satış başarısı gösteren cihazın, yeni versiyonunun çıkarılması planlanıyor. Galaxy S11 serisiyle beraber tanıtılması beklenen Galaxy Fold 2’de büyük tasarım değişiklikleri bulunacak.

Geçtiğimiz ay tanıtılan Motorola Razr gibi açıldığı zaman telefon formunda kapandığı zaman ise küçük bir yapıda olması bekleniyor. Dış bölümünde yer alan mini OLED ekrandan saat ve bildirimler yer alacakken, iç bölümde yer alan esnek 21:9 oranlı ekrandan kullanım sağlanacak.

Orta segment teknik özelliklere sahip olacak Galaxy Fold 2’nin, Qualcomm Snapdragon 765 işlemcisinden gücünü alması bekleniyor. İç tarafta tek, dış tarafta ise çift kameralı kurulum bulacak.