Takip Edin

Bilgisayar

Samsung Galaxy Book 2 Tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Samsung, geçtiğimiz yıl satışından oldukça memnun kaldığı, Windows işletim sistemine sahip tablet bilgisayarı Galaxy Book modelinin ikinci serisini çıkardı. Bu sefer önceki modelden farklı olarak ARM tabanlı olarak gelen Galaxy Book 2 , Samsung’un ilk ARM tabanlı bilgisayarı oldu.

Cihazda 12inç boyutunda Super AMOLED, panele sahip, 2160X1440 çözünürlüğe sahip ekran bulunuyor. Dokunmatik özelliği bulunan ekranı S-PEN ile uyumulu çalışacak.

 

Galaxy Book 2’de Qualcomm Snapdragon 850 işlemcisi kullanılıyor. Bu işlemci sekiz adet 2,96 GHz’e kadar çıkabilen çekirdeğe sahip. Ayrıca Adreno 630 grafik birimine de sahip  Galaxy Book 2’de 4GB RAM ve 128GB SSD depolama bulunuyor.

Arka kısımda 8MP çözünürlüğünde, ön kısımda da 5MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Çift stereo hoparlör AKG tarafından optimize edilmiş ve Dolby Atmos destekli.

Cihazda kullanılan Qualcomm 850 işlemcisiyle beraber 1.2GBps hızlara çıkabilen X20 LTE modem yer alıyor. Böyle cihaz yüksek internet bağlantısıyla kullanılabilecek. Cihaz giriş portları bakımından da çok zengin 2 adet USB-C, 1 adet 3,5mm kulaklık girişi bulunuyor.

Samsung Galaxy Book 2, klavyesi ve S-Pen ile birlikte 999 dolar etiketiyle satışa çıkacak.