Takip Edin

Mobil

Samsung Display, çoklu katlanabilir tasarıma sahip bir telefon üzerinde çalışıyor

Yayınlanma tarihi

-

Geçmişte Galaxy Fold ve Galaxy Z Filp gibi iki farklı versiyonda katlanabilir ekranlı telefon tanıtan Samsung, çoklu katlanabilir tasarıma sahip bir telefon üzerinde çalıştığını duyurdu.

Samsung Display , kısa süre önce çoklu katlanabilir tasarıma sahip bir cihazı tanıttığı için bizlere gelecekteki katlanabilir telefon tasarımlarına dair bir ipucu vermiş olabilir. Eşlik eden bir görüntü, Z tarzı bir katlama mekanizmasına sahip bir katlanabilirliği göstermektedir. Başka bir deyişle, ekranın sol üçte birlik kısmı içe ve orta üçte birlik kısmın önüne katlanır. Bu arada, ekranın sağ üçte birlik kısmı, ekranın orta üçte birlik kısmının arkasında geriye doğru katlanır. Nasıl çalıştığına dair çok daha iyi bir fikir için aşağıda belirtilen fotoğrafa bakın.

Teorik olarak mevcut katlanabilirlere kıyasla katlandığında çok daha büyük bir tablet deneyimine sahip olabileceğiniz anlamına geldiğinden, bu yaklaşımın kesinlikle faydaları vardır. Orijinal Fold’un garip boyuttaki telefon ekranında gördüğümüz gibi, bu tasarım muhtemelen tehlikeye atılmış bir telefon deneyimi ile sonuçlanmayacaktır.

Bunun gibi yüksek katlı bir tasarımla ilgili en büyük endişemiz, dayanıklılığın bir sorun olabileceğidir. Erken katlanabilirler menteşe ile alakalı problemlerden muzdaripti ve bu sebeple ikinci bir menteşe eklemek kesinlikle ekranın daha rahat hasarlanmasına neden olabilir