Takip Edin

Mobil

Samsung, 2021’de şeffaf bir akıllı telefon piyasaya sürebilir

Yayınlanma tarihi

-

Samsung Galaxy S21 serisinin resmi tanıtımı 14 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. Bu arada, gelen bilgiler, Güney Koreli teknoloji devinin önümüzdeki yıl birkaç benzersiz cihaz sunacağına işaret ediyor.

Bunlardan birinin şeffaf ekranlı bir akıllı telefon olduğu söyleniyor. Bu cihazda tüm elektronik bileşenlerin ekranın üzerinde veya altında bloklar halinde konumlandırılması bekleniyor. Cihaz muhtemelen bir prototip olarak görücüye çıkartılacak.

Ek olarak, Samsung’un 2021’de iki yerde katlanan üç bölümlü ekrana sahip bir cihaz çıkaracağı iddia ediliyor. Bu tür akıllı telefonların açıklamaları zaten patent belgelerinde bulundu . Konuşlandırılmış durumda öngörülen yeniliğin tabletin yerini alabileceği bildirildi.

Son olarak Güney Koreli teknoloji devinin roll-up esnek ekrana sahip cihazlar üstünde çalışmakta olduğu iddia ediliyor. Bu tür araçların gelecek yıl ticari pazarda görünüp görünmeyeceği henüz belli değil.

Daha önce, 2021’de Samsung’un esnek akıllı telefonlar Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3’ün beraberinde Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip’in Lite modellerinin basitleştirilmiş sürümlerini piyasaya sürmeyi planladığı bildirilmişti.