Takip Edin

Sosyal Medya

Reddit, Dubsmash video platformunu satın aldı

Yayınlanma tarihi

-

Reddit, kısa video platformu Dubsmash’i satın aldığını duyurdu. Anlaşmanın koşulları açıklanmadı. Dubsmash, platformunu ve markasını korurken, Reddit video oluşturma araçlarını entegre edecek. Video kaynaklarının kurucu ortakları Suchit Dash, Jonas Drüppel ve Tim Specht, Reddit liderliğine katılacak.

Dubsmach, Lowercase Capital, Index Ventures, Eniac Ventures, Heartcore Capital ve Sunstone Life gibi fonlar da dahil olmak üzere yatırımlarda 20,2 000 000 dolar topladı. Dubsmash şu an için TikTok’un en temel rakiplerinden birisi, ancak 2015’te dudak senkronizasyonu video uygulaması olarak ilk enkarnasyonu sırasında kısa bir popülerlik döneminden sonra birkaç sene boyunca mücadele etti. Şirket, 2017 senesinde sosyal bir platforma dönüşmeye başladı ve merkezini Berlin’den Brooklyn’e taşıdı. Bu senenin başlarında, Dubsmash’in Amerika’deki kısa video yayınlama hizmetleri pazarındaki payı, uygulama yüklemeleri açısından TikTok’tan sonra ikinci oldu ve şirketin Facebook ve Snapchar ile satış görüşmeleri yapmış olduğu bildirildi.

Reddit, devralma duyurusunda, Dubsmash satın alımını çeşitlilik arayışına bağladı ve uygulamanın topluluklarının genç kullanıcılar tarafından yönetildiğine dikkat çekti – Amerika’deki tüm siyah gençlerin yaklaşık %25’i Dubsmash kullanıyor ve kadın kullanıcılar platformun tabanının %70’ini oluşturuyor. Şirket ayrıca, araçların entegrasyonunun Dubsmash ve Reddit kullanıcılarının kendilerini çok daha iyi ifade etmelerini sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Reddit, 2017’de kendi videolarını yayınladığından beri kullanımın hızla arttığını ve sadece 2020’de ikiye katlandığını söyledi. Reddit’in içeriğinin çoğu, genelde diğer kaynaklardan gönderilen videolar, animasyonlar ve görsellerle hala metin tabanlıdır, bu sebeple Dubsmash entegrasyonu Reddit’in kendi video platformunu oluşturmasına yardımcı olabilir.

Reklam