Takip Edin

Donanım

Razer ürünlerine Alexa desteği geliyor

Yayınlanma tarihi

-


Razer, yaptığı bir duyuru ile Razer ürünlerini Amazon Alexa ile uyumlu hale getirdiğini açıkladı. Razer Synapse 3 yardımı sayesinde gerçekleştirilen bu birliktelik ile nesnelerin internet alanındaki büyümeye katkıda bulunuyor.

Oyun donanımını Alexa üzerinden sesle kontrol etme yeteneği, Razer’in birleşik donanım yapılandırma aracı olan Razer Synapse 3 ile kullanılacak. Kullanıcılar, uyumlu cihazları kontrol etmek için Razer kulaklıkları ve mikrofonları aracılığıyla iletişime geçebilecekler. Örneğin, Razer fareleri, klavyeler, kulaklıklar ve diğer donanımlarla senkronize edilmiş oyun içi aydınlatma sistemi Razer Chroma, Alexa ile sözlü olarak kontrol edilebilecek. Synapse 3 ile entegre Alexa ayrıca Razer kullanıcılarının sesli komutla Philips Hue aydınlatma sistemini de kontrol edebilecekleri gibi mikrofonlu Razer ürünleri ile de onbinlerce yeteneğin ve daha fazlasının bulunduğu özelliklere sesli olarak ulaşabilecekler. 

Razer’in kurucusu ve CEO’su Min-Liang Tan, ” Amazon ile yakından çalışılarak Razer Chroma özelliğini kullanacaklarını Alexa ile
etkinleştirebilmesini istedik. Bu şekilde bu kullanıcılar ışıklandırma, efektleri aktifleştirme, profil seçimi, oyunları başlatma, ayarları değiştirme ve daha da fazlası yapılabilecek.” açıklamasında bulundu.

Komutlar doğrudan Razer markalı mikrofonlu kulaklıklar, dizüstü bilgisayarlar ve bağımsız mikrofonlar tarafından verilebilecek. İlk olarak 2019’un ikinci çeyreğinde ABD ve Kanada’da uyumlu cihazlarda aktif olacak özelliğin diğer ülkelere ne zaman geleceği daha açıklanmadı.