Takip Edin

Mobil

Qualcomm’un yeni Snapdragon 888 işlemcisi, 2021’in Android amiral gemilerine güç verecek

Yayınlanma tarihi

-

Qualcomm, Snapdragon 888’i Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde resmi olarak duyurdu ve yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon işlemcisine ilk bakışını sundu. Snapdragpn 888, Samsung, OnePlus, LG, Sony ve daha fazlası gibi şirketlerin 2021 Android amiral gemilerine güç verecek.

Snapdragon 888, şirketin birinci sınıf 8 serisi yonga setleri için bir ilk olarak, 5G için büyük bir iyileştirme yapıyor: geçen yılki Snapdragon 865’in aksine, nihayet tam entegre bir 5G modem sunacak.

Yer alacak Snapdragon 888 Qualcomm’un X60 modem , bu senenin başlarında açıkladı mmWave genelinde 5G taşıyıcı birleşmesine ve spektrumun alt 6GHz bantları için çok daha iyi güç verimliliği ve iyileştirmeler için bir 5 nm sürecine üretildi, hangi. Yeni 5nm mimarisi ve entegre bir modemden elde edilen güç verimliliği kazançları arasında, yeni işlemci 5G söz konusu olduğunda bazı önemli pil iyileştirmeleri sunacak.

Qualcomm, 5G iyileştirmelerine ilave olarak, Snapdragon 888’e gelen, şirketin altıncı nesil AI Motoru (“yeniden tasarlanmış” Qualcomm Hexagon işlemci üstünde çalışan) dahil olmak üzere, performans ve güç verimliliğinde çok büyük bir sıçrama vaat eden diğer pek çok gelişmeyi de tanıttı AI görevleri. Snapdragon 888 hemde “Qualcomm Adreno GPU performansındaki en önemli yükseltme” özelliğini taşıyor olacak, ancak ne tür iyileştirmelerin geleceğine dair detaylar henüz açıklanmadı.

Son olarak Qualcomm, güncellenmiş ISP sayesinde (% 35’e kadar daha hızlı) 12 megapiksel çözünürlükte saniyede yaklaşık 120 fotoğraf çekebilme becerisi de dahil olmak üzere Snapdragon 888’in sağlayacağı yeni fotoğrafçılık özelliklerini önizledi.

Qualcomm’un olağan uygulamasına göre, bugünkü duyuru Snapdragon 888’e yalnızca ilk bakış niteliğindedir. Bu seneki yonga setiyle sunulmakta olan özelliklerin ve iyileştirmelerin daha ayrıntılı bir incelemesi, Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nin 2 Aralık’taki ikinci açılış notunda gelecek. Ve Qualcomm’un Amerika’deki nerdeyse her büyük akıllı telefon için çip sağlama söz konusu olduğunda nerdeyse toplam hakimiyeti dikkate alındığında, Snapdragon 888’in ilk çıkışı Qualcomm’un en son ilerlemelerine bir ilk bakış değil: bunun gibi telefonlardan neler beklenebileceğinin bir önizlemesidir. Samsung’un Galaxy S21 serisi ve 2021 için diğer en iyi Android telefonlar da.

Zirve devam ederken yarın Snapdragon 888 ile alakalı ek detaylara sahip olacağız, bu sebeple daha fazla bilgi için yakında tekrar kontrol edin.