Takip Edin

Giyilebilir Teknoloji

OnePlus Band tanıtıldı

Yayınlanma tarihi

-

Çinli teknoloji devi OnePlus akıllı bilekliği OnePlus Band’ı duyurdu. Uygun fiyatıyla dikkat çeken cihazın Xiaomi Mi Band 5’in en büyük rakibi olması bekleniyor.

Xiaomi Mi Band, birkaç yıldır uygun fiyatlı akıllı bilekliklerin ölçütü olmuştur. Spor aktivitenizi ölçmeye başlamak, aynı zamanda doğrudan bileğinizden bildirimler almak ve bazı pratik işlevlere erişmek için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Bugün OnePlus, Mi Band 5’i tahttan indirmek isteyen bağlı bir bileklik olan OnePlus Band’ı duyurdu.

OnePlus Band, 294×126 piksel çözünürlüklü 1.1 inç AMOLED dokunmatik ekranla geliyor. Bilekliğin herhangi bir düğmesi bulunmadığından tüm etkileşimler bu ekran ile yapılacaktır.

Önde uzun bir ekran, arkada sensörler, OnePlus Band’ın tasarımının oldukça sade olduğunu söyleyebiliriz. Hepsinden önemlisi, 5 ATM su direnciyle toza ve suya dayanım için IP68 sertifikasına sahiptir, yani 50 metreye kadar dalış yapabilir.

Amazon sayfası , duyurudan önce OnePlus Band sensörlerinin bazı özelliklerini açıklamıştı. Bileklik, kalp atış hızını ölçebildiğini, kandaki oksijen seviyesi için bir SpO2 sensörünü, bir ivmeölçeri ve bir jiroskopa sahip. GPS özelliği bulunmuyor ancak, koşu rotasını kaydetmek için akıllı cep telefonunuzu yanınızda bulunması gerekmektedir.

OnePlus Band, bu sensörleri açık havada ya da kapalı alanda koşma, yürüme, bisiklete binme, yüzme, yoga ve badminton gibi daha önce yüklenmiş 13 tür aktivite için kullanabilecek. Bileklik ayrıca bildirimleri görüntüleme, müzik ya da kamerayı kontrol etme, bir kronometre ve hava tahminini görüntüleme gibi bazı temel işlevleri de sağlar.

OnePlus Band’ın, 100 mAh batarya kapasitesinin 2 hafta pil ömrü sağlıyor. Türünün çoğu bileklikte olduğu gibi, OnePlus Band, merkezi modül USB-A’ya bağlı küçük bir şarj yuvasına yerleştirilerek şarj ediliyor.

Yarın itibariyle başta Hindistan pazarında satışa sunulacak OnePlus Band, 35 dolar fiyat etiketine sahip. Türkiye’de ise ne zaman satışa sunulacağına dair resmi bilgi bulunmuyor.