Takip Edin

Mobil

MWC 2019’da hangi telefonlar tanıtılacak?

Yayınlanma tarihi

-

Mobil Dünya Kongresi, 25 Şubat tarihi itibariyle Barselona’da kapılarını ziyaretçilerine açacak. Teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinin yer alacağı bu etkinlikte, son teknoloji telefonlar tanıtılacak işte firmaların MWC 2019’da tanıtılması muhtemel telefonlar.

Xiaomi

Her sene olduğu gibi, bu sene Mobil Dünya Kongresinde Xiaomi rüzgarı esecek. Çinli teknoloji devi bu fuarda yeni amiral gemisi telefonu Xiaomi Mi 9’u teknoloji severlerin huzuruna sunacak. Ayrıca katlanabilir bir telefon çıkarması beklenen Xiaomi’nin yeni cihazlarıyla hep beraber tanışacağız.

Samsung

Samsung, yeni amiral gemisi telefonlarını tanıtmak için MWC 2019’u beklemeyecek. Teknoloji devi 20 Şubat tarihinde gerçekleştireceği Unpacked 2019 etkinliğinde, Galaxy S10, Galaxy S10E ve Galaxy S10 Plus modellerini tanıtacak. Bu modellerin yanında Kasım 2018’de prototip modeli tanıtılan katlanabilir telefonunu tanıtacak Samsung, bu cihazlarını MWC 2019’da sergileyecek.

LG

Son dönemlerinde zor zamanlar geçiren LG, bu sene şeytanın bacağını kırmak istiyor. MWC 2019’da yeni amiral gemisi telefonı LG G8 ThinQ modelini tanıtacak firmanın, bu modelden beklentisi büyük.

Huawei

MWC 2019’da yeni bir telefon tanıtmayacak Huawei, 5G teknolojisine uyumlu bir prototip sergilemeyi planlıyor. Henüz standartları tam oturmamış 5G teknolojisine uyumlu ilk telefonu olmasını beklediğimiz, Huawei P30 modeliyse, önümüzdeki aylarda tanıtılacak.

Sony

LG gibi akıllı telefon piyasasında kötü gidişe dur demek isteyen Sony, MWC 2019’da yeni amiral gemisi Xperia XZ4 modelini sergileyecek. Tasarım olarak tamamen yenilenmiş olan telefonun, oldukça ilgi çekmesi bekleniyor. Xperia XZ4’ün yanında orta segmet kategorisinde de yeni telefonlar tanıtacak Sony, Xperia X10 ve Xperia X10 Plus modellerini sergileyecek.

Nokia

Nokia, MWC 2019’da en çok konuşulan firmalardan biri olacak. Uzun süredir beklediğimiz beş kameralı telefonu, bu etkinlikte tanıtılacak.