Takip Edin

Mobil

Motorola P40 delikli ekranla gelecek

Yayınlanma tarihi

-

Motorola’nın yeni telefonu P40 modelinin tasarımı ortaya çıktı. Son dönemlerin trendi olan delikli ekranla gelen cihaz, oldukça şık görünüyor.

Delikli ekranlı telefonları şimdiye kadar Samsung, Huawei ve Honor markalarının modellerinde gördük. Çentik gibi fazla göz tırmalamayan bu ekran tipi kızaklı modellerde olan dayanıklılık problemine çözüm olarak görülüyor. Kullanıcılar tarafından da beğeniyle karşılanan bu ekran tipine önümüzdeki günlerde daha sık karşılaşacağımız belli oldu.

Motorola’da P40 modelinde de, delikli bir ekran bizi karşılıyor. Bu deliğin içerisinde bulunan ön kameranın biraz büyük olduğu görülen cihazda, ekranın alt kısmındaki çerçevede biraz kalın tutulmuş. Cihazın arka tarafındaysa dikey şekilde yerleştirilmiş çift lensli kamera, LED flaş ve üzerine Motorola logosu işlenmiş bir parmak izi okuyucu dikkat çekiyor. Arka bölümün alt kısmındaysa cihazın Android One logosunu görüyoruz.

Cihazın alt kısmında , USB-C girişi bulunuyor. Ayrıca üst tarafında 3,5mm jack girişi bulunan cihazın diğer teknik detayları henüz bilinmiyor.