Takip Edin

Yazılım

Microsoft, Windows ve Mac için yeni bir Outlook uygulaması geliştiriyor

Yayınlanma tarihi

-

Gelen bilgilere göre Microsoft, Windows ve Mac platformları için gelecekte Windows 10’daki Posta ve Takvim uygulamalarının yerini alacak yeni bir evrensel Outlook istemcisi geliştiriyor. Monarch kod adı ile geliştirilen uygulama altında geliştiriliyor ve Outlook’un web sürümünü temel alıyor.

Monarch projesinin hedefinin farklı platformlar için Outlook’un mevcut sürümlerini birleşik bir kullanıcı arabirimi ve kod tabanına sahip evrensel bir One Outlook uygulaması ile değiştirmek. Yeni uygulamanın, işletim sistemi sayesinde daha sıkı bir biçimde entegre olacağı ve bunun, çevrimdışı depolama desteği, genel bildirimler vb. Gibi çeşitli işlevleri gerçekleştirmesini sağlayacağı varsayılmaktadır.

Bir tarayıcı kullanarak hizmetin web sürümünü açarak yeni Universal Outlook uygulamasının nasıl görüneceğine dair genel bir fikir edinebilirsiniz. Elbette, Outlook Web Access’in mevcut sürümü, Microsoft’un yeni uygulamada uygulamayı planladığı tüm fonksiyonları sağlamayacak, ancak gelecekte neler bekleyeceğiniz konusunda size genel bir fikir verebilir.

Mevcut verilere göre Microsoft, 2021’in ikinci yarısında evrensel Outlook uygulamasının ön testine başlamayı planlıyor ve 2022’de Windows 10’daki Posta ve Takvim uygulamalarının yerini alması gerekmektedir. Geliştiriciler ayrıca Outlook’un eski Win32 sürümünü değiştirmeyi planlıyor, ancak büyük olasılıkla, bu çok daha uzun sürecektir.