Takip Edin

İnternet

Microsoft OneDrive bulut depolama alanı 250 GB’a kadar olan dosyaları yükleyebilecek

Yayınlanma tarihi

-

Microsoft, OneDrive bulut depolama alanında büyük dosyalarla çalışan kullanıcılara hitap edecek bir güncelleme duyurdu. Mesele şu ki, OneDrive 250 GB’a kadar dosya yüklemek için destek alacak. Bulut depolama şu anda 100 GB’a kadar dosya yüklemelerini desteklemektedir.

Microsoft OneDrive

4K videolar, 8K videolar ve 3 boyutlu dosyaların daha yaygın hale gelmesiyle, insanların bulut dosya depolama gereksinimleri gelişti. Microsoft bu hafta, artan talebi karşılamak için Microsoft 365 için dosya boyutu sınırını 250 GB’a çıkaracağını duyurdu. Mevcut sınır 100 GB’dir, bu nedenle, artırılmış sınır ortaya çıktıktan sonra insanlar üzerinde çalışmak için çok daha fazla alan olacaktır.

Arttırılan sınır, OneDrive, Microsoft Teams ve SharePoint dahil tüm Microsoft 365 dosyalarına gelecek. Dosya yükleme boyutu sınırı yalnızca ticari müşteriler için de değildir. Kişisel kullanım için OneDrive, 250 GB’a varan artıştan da yararlanır.

OneDrive veya diğer Microsoft hizmetlerine büyük bir dosya yüklemeyi denediyseniz, herhangi bir sorunla karşılaşmadan 250 GB’lık bir dosya yüklemekten endişe duyabilirsiniz. Bu kadar büyük dosyaların yüklenmesi, sorunlarla karşılaşmak için daha uzun bir pencere oluşturur, ancak Microsoft, sorunları sınırlandırmak için yüklemeyi optimize etmiştir.

Microsoft, artırılmış sınırı duyuran teknik topluluk gönderisinde, “Yükleme performansı için depolamayı optimize ederek 250 GB sınırına ulaştık, her dosya parçalara bölünür ve her parça benzersiz bir anahtarla şifrelenir” diyor.

Microsoft ayrıca, her değişiklik yaptığınızda tamamen yeni bir dosyayı yeniden yüklemek zorunda kalmadan, yalnızca değişiklikleri dosyalarda eşitleyen diferansiyel eşitlemeyi kullanır.

Yeni 250 GB dosya boyutu sınırı, Ocak ayının sonunda kullanıma sunulacak.