Takip Edin

Mobil

Microsoft, katlanabilir Surface Duo’yu Avrupa ve Kanada’da yakında piyasaya çıkacağını onayladı

Yayınlanma tarihi

-

Bu sonbaharda Microsoft, iki ekranlı ve Android işletim sistemli Surface Duo katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Cihaz şu an için sadece ABD pazarında mevcut fakat, gelecek aylarda Microsoft’un akıllı telefonu diğer bölgeler de de piyasaya sürmeye hazırlandığı bildirildi. Şirket, 2021’in başlarında cihazı Kanada, İngiltere, Fransa ve Almanya’da satmaya hazırlandığını doğruladı.

Surface Duo

Birinci parti Surface Duo sahipleri, şarj konektörünün etrafındaki çatlak çerçeveler, zayıf hücresel sinyal alımı ve uzun veri gecikmeleri gibi problemlerden şikayet ettiler. Cihaz diğer pazarlarda piyasaya sürüldüğünde bu kusurların düzeltilmesi bekleniyor.

Sonuçta, Surface Duo’nun geri kalanı, çift ekran modunun uygun uygulaması ve kalem desteğiyle kullanıcıları çekebilecek çok enteresan bir cihaz. Ek olarak Microsoft, cihazın küreselleştiğinde çift ekran işlevselliği için çok daha iyi yazılım optimizasyonlarına sahip olacağını söyledi. Örnek olarak, şirket, hizmetin en temel ekranını bir ekranda ve video içeriğini diğerinde görüntüleyen güncellenmiş bir TikTok istemcisi gösterdi. Google Play mağazasında zaten mevcut. Microsoft ayrıca, çift ekranlı bir cihazın tam deneyimini sunmak için önümüzdeki yıl Teams istemcisini optimize edeceğini duyurdu. Şirket, bunun akıllı telefon kullanıcılarının erişebileceği yeniliklerin yalnızca küçük bir parçası olduğunu söylüyor.